جستجو

تبلیغاتچه چیزی موجب جوش زدن می شود؟

   

  چه چیزی موجب جوش زدن می شود؟

   

  چه چیزی موجب جوش زدن می شود؟

  چه چیزی موجب جوش زدن می شود؟

  پوست، خارجی ترین پوشش بدن ماست. پوست بدن از دو لایه تشکیل شده است. لایه خارجی پوست، «بشره» نام دارد و حاوی رنگدانه هایی به نام «ملانین» است. ملانین ها رنگ پوست را تعیین می کنند. به لایه داخلی تر «جلد» می گویند. جلد حاوی اعصاب، رگ های خونی، غدد مولد عرق، ریشه مو و غدد چربی است. غدد مولد چربی با ترشح چربی از خشک شدن پوست جلوگیری می کنند.

  غدد مولد چربی منافذ ریزی دارند که چربی از میان آن ها خود را به سطح پوست می رساند. گاهی اوقات این منافذ به علل مختلف از جمله گرد و غبار و خاک موجود در هوا، مواد زاید و سلول های مرده پوست بسته می شوند؛ در نتیجه راه خروج چربی مسدود می شود. تجمه باکتری ها در این محل کم کم باعث عفونی شدن، ورم کردن و قرمز شدن آن می شود. در این حالت جوش بوجود می آید.

  برخی از بیماری های پوستی، غذاهای چرب و سرخ شده و بیماری های خاص ممکن است باعث ایجاد جوش شوند. برای درمان جوش ها بهتر است به پزشک متخصص پوست مراجعه کرد. جوش ها را نباید فشار داد؛ زیرا جایش در صورت باقی می ماند.برای جلوگیری از جوش زدن رعایت نکات زیر مفید است.

  همیشه پوست صورتتان را تمیز نگه دارید و هر روز آن را با آب و صابون بشویید. به اندازه کافی ورزش و استراحت کنید. از خوردن غذا های چرب، شیرینی زیاد و غذا های سرخ شده بپرهیزید و از سبزی های تازه، میوه و شیر استفاده کنید.


  world lifes
  این مطلب تا کنون 21 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 28 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : پوست ,چربی ,مولد ,لایه ,چیزی ,شود؟ ,چیزی موجب ,مولد چربی ,
  چه چیزی موجب جوش زدن می شود؟

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 4 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر